Арктичний форпост НАТО: Ісландія переглядає оборонну політику.


Ісландія розглядає можливість посилення своєї обороноздатності та відновлення переговорів про вступ до Європейського Союзу. За даними The Wall Street Journal, це рішення пов'язане з діями адміністрації Трампа та напруженістю між США та Європою.
Ісландія була важливою базою НАТО під час холодної війни. Зміна клімату створює нові ризики для країни через збільшення активності на півночі. Ісландія вносить значний внесок в оборонні зусилля НАТО, хоча не має постійних збройних сил.
В Ісландії ніколи не було суспільної підтримки військових, і я не думаю, що вона буде в осяжному майбутньому. Це не означає, що у нас не може бути активної оборони та активних альянсів, а оборона важлива. - заявила прем'єр-міністр Кріструн Фростадоттір.
Зараз в Ісландії тривають суспільні дебати щодо потреби активнішого захисту країни та відновлення переговорів з ЄС. Наприклад, прем'єр-міністр Кріструн Фростадоттір планує провести референдум щодо членства в ЄС, але лише після вирішення більш нагальних проблем. Деякі ісландці вважають, що політика Трампа стимулює їх до швидшого приєднання до Європейського Союзу.
Зростання добробуту Ісландії, яке підкріплюється енергетичними ресурсами та вулканічною активністю, також спричинило формування дебатів. Країна приваблює туристів та є базою для різних галузей промисловості.
США вважають Ісландію та Гренландію критично важливими для внутрішньої безпеки, особливо через присутність російських підводних човнів. Підводні рельєфи в цьому районі полегшують виявлення підводних човнів.
Читайте також
- У Трампа відреагували на нове коротке "перемир'я" від Путіна
- Від 35 гривень за літр: АЗС показали відмінність у цінах на бензин, дизель та автогаз на Київщині та Львівщині
- "Не чекати 8 травня": Сибіга відповів на заяву Росії про перемир'я
- Трамп 2.0: радикальний поворот у світовій політиці за 100 днів
- Китай вимагає перевірки продажу стратегічних портів Панамського каналу
- Українцям пояснили, скільки коштує присвоєння кадастрового номера на землю