Держдеп чекає найбільша реорганізація за 236 років: подробиці проєкту - ЗМІ.

Держдеп чекає реорганізація Подробиці проєкту ЗМІ
Держдеп чекає реорганізація Подробиці проєкту ЗМІ

Адміністрація президента Дональда Трампа планує значну реорганізацію Державного департаменту США, яка стала найбільшою з часу його заснування у 1789 році. За проєктом виконавчого наказу, десятки посад та департаментів будуть ліквідовані, зокрема ті, що займаються питаннями клімату, біженців, демократії та Африки. Бюро міжнародних організацій, яке відповідає за співпрацю з ООН, також буде скорочено.

Державний департамент планується реорганізувати у чотири регіональні бюро: Індо-Тихоокеанське, Латиноамериканське, Близькосхідне та Євразійське. Кількість "несуттєвих" дипломатичних представництв у країнах Субсахарської Африки буде зменшена. Крім того, проєкт наказу передбачає зміну системи ротації дипломатів та суттєве скорочення дипломатичних місій у Канаді.

Майбутні зміни також вплинуть на умови стипендії Фулбрайта. Стипендія буде доступна тільки для навчання на магістерських програмах, пов'язаних з національною безпекою, з пріоритетом на вивчення китайської, російської, фарсі та арабської мов.

Державний секретар США Марко Рубіо назвав повідомлення про реорганізацію "фейковими новинами". Однак залишається невідомим, чи підпише президент Трамп цей наказ у повному обсязі. Реформи можуть бути менш радикальними, ніж передбачено в проєкті наказу.

Варто відзначити, що персонал Державного департаменту складається з близько 13 000 членів Закордонної служби, 11 000 співробітників державної служби та 45 000 місцевих співробітників, які працюють у більш ніж 270 дипломатичних місіях по всьому світу.

Аналіз

Президент Трамп і його адміністрація продовжують впроваджувати реформи, спрямовані на зміцнення американського впливу та забезпечення національної безпеки. Реорганізація Державного департаменту, як найпотужнішого відомства зовнішньої політики США, може мати значний вплив на зовнішню політику країни та взаємодію з міжнародними організаціями. Скорочення дипломатичних місій та зміна системи ротації дипломатів можуть стати перевагою у плануванні та реалізації зовнішньополітичних заходів. Однак, такі реформи можуть також створити виклики та проблеми, оскільки вони можуть вплинути на континуїтет та досвід дипломатичного персоналу. Необхідно уважно вивчити всі наслідки цих змін та забезпечити ефективну перехідну періоду для реалізації реформ.


Читайте також

Реклама