Ліквідація МСЕК в Україні: що зміниться у законі про мобілізацію.


Верховна Рада України схвалила законопроєкт, який вносить зміни до закону про мобілізацію щодо надання відстрочок. Згідно з матеріалом Судово-юридичної газети, Рада ухвалила за основу законопроєкт Кабміну 12178.
Зміни передбачають заміну системи медико-соціальної експертизи на "оцінку повсякденного функціонування особи" і ліквідацію МСЕК. Функції МСЕК будуть передані експертним комісіям в закладах охорони здоров'я.
Також закон змінює поняття висновку МСЕК на висновок експертної команди з оцінки повсякденного функціонування особи. Це буде необхідно для отримання відстрочки від призову на військову службу, якщо є хворі близькі родичі першого або другого ступеня інвалідності.
Закон набere чинності з 1 січня 2025 року і передбачає утворення експертних команд, яким будуть передані документи і справи МСЕК. Кабмін має затвердити план цього.
Особи, яким зазначена інвалідність без строку повторного огляду, можуть пройти оцінку повсякденного функціонування за власним бажанням або за рішенням суду. Рішення, прийняті МСЕК, і документи, видані ними, будуть вважатися законними та чинними.
Кабмін буде встановлювати максимальні строки проведення оцінки повсякденного функціонування особи. Склад експертної команди буде формуватися для кожного випадку з урахуванням потреби в спеціалізованих лікарях та фахівцях з реабілітації.
Лікарі та фахівці з реабілітації, які раніше займали посади голов МСЕК, мають судимість за навмисні кримінальні правопорушення або задіялися в корупційних діях, не матимуть права проводити оцінку. Інформація про лікарів та фахівців, які мають таке право, буде доступна на офіційному вебсайті відповідних медичних закладів.
Нагадаємо, що в Україні планують скасувати відстрочки від мобілізації.
Читайте також
- Продаж частки нерухомості — що варто знати співвласнику
- Як виросли ціни на квартири в Одесі 2025 — вартість біля моря
- Плюс 200% до ціни — які продукти здорожчали найбільше
- Понад 80 ділянок надр виставлять на аукціони та конкурси — список
- Якщо город “простоює” — чи можна здати землю в оренду
- Американці заходять до Одеського порту — суд щодо терміналу