Можуть бути в кожному гаманці: українців попередили про "дивні" 200 та 500 гривень.


Українців попередили про "дивні" купюри і розповіли, як відрізнити фальшиві гроші від справжніх.
Пресслужба Національного банку повідомила, що в Україні поширюються фальшиві гроші української гривні, зокрема купюри номіналом 200 і 500 гривень. За статистикою, більшість вилучених фальшивих грошей є купюри номіналом 500 гривень (понад 75%), номіналом 200 гривень - близько 20%, а купюри менших номіналів складають всього 4% від загальної кількості фальшивок. Хоча ця проблема існує, вона не загрожує стабільності економіки країни.
Національний банк наголосив, що фальшиві купюри переважно підробляються серед старих банкнот, оскільки нові купюри, які введені з 2016 року, мають покращену систему захисту та дизайн. Вони оснащені оптично-змінними захисними елементами, що робить підробку важкою для шахраїв. Звичайним людям легко визначити справжність купюр за наявністю захисних елементів.
Якщо у вас є підозра на фальшиву купюру, Національний банк радить звернутися до будь-якого банку для перевірки її автентичності. У разі підтвердження фальшивки, правоохоронні органи будуть проінформовані і розпочнуть розслідування. Однак компенсація вартості фальшивих купюр не передбачена.
Національний банк забезпечує контроль і робить все можливе, щоб утримати фальшивомонетників при підробці нових банкнот. Хоча розповсюдження фальшивих грошей становить загрозу, ця проблема є під контролем.
Нагадаємо, раніше ми розповідали про основні ознаки фальшивих 100-доларових купюр.
Читайте також
- Скільки кабачків можна купити на 50 грн — результат вас здивує
- Показники за газ — чому можуть вимагати фото лічильника
- Квартири в Європі — в якій країні ціни злетіли в три рази
- Середня зарплата в Україні — що змінилося у липні 2025
- Підвищення цін на газ та електрику — скільки заплатять українці
- Глобальний тренд — що варто знати українцям про курс євро в липні