МВС пояснило, як відбувається розшук зниклих безвісти і куди звертатися родичам.
сьогодні, 15:23
612

Журналіст
Шосталь Олександр
сьогодні, 15:23
612

Українські аналітики шукають загрозливі ресурси та Telegram-канали, де можуть з'являтися фото і відео військовополонених. Завдяки цьому Секретаріату уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти, вдається встановити, що людина перебуває в полоні раніше, ніж іншим міжнародним організаціям. Таку інформацію повідомив Леонід Тимченко, заступник міністра внутрішніх справ, з посиланням на «Главком».
У разі публікації інтерв'ю з українськими воїнами в полоні аналітики використовують спеціальне програмне забезпечення для розпізнавання облич. Вони вже встановили багато випадків, коли людина перебуває в полоні, хоча жодна міжнародна організація, включаючи Червоний Хрест, цього офіційно не підтверджує.
Аналітики Секретаріату оперативно реагують на нову інформацію, незалежно від того, чи є це відео чи фото, і не чекають на реєстрацію поліцією та розпочаття розслідування. Вони проводять початковий аналіз та, якщо встановлюють особу, передають дані слідчим, повідомив Тимченко.
Поліція також використовує технічні засоби для ідентифікації осіб за відеоматеріалами, але аналітичний відділ Секретаріату допомагає прискорити цей процес.
Як діяти родинам у разі загубленого зв'язку з військовим?
1. Подати заяву в поліцію.
2. Встановити контакт зі слідчим та домовитися про регулярну комунікацію.
3. Звернутися до Секретаріату уповноваженого.
4. Передати будь-яку знайдену інформацію - фото, відео, геолокацію - слідчому в першу чергу.
Після подання заяви дуже важливо зберегти контакт зі слідчим та домовитися про регулярну комунікацію. Також потрібно зв'язатися з його керівником, оскільки години роботи можуть змінюватися, і люди не розуміють, чому їм не відповідають, пояснив заступник міністра.
Необхідно звернутися до Секретаріату уповноваженого, оскільки вони мають доступ до баз не тільки у МВС, але і в інших органах.
Нагадаємо, біля Координаційного штабу в Києві відбулася безстрокова мирна акція протесту родин українських військовополонених та зниклих безвісти.
Останнім часом 277 українських воїнів повернулися з російського полону.
Науковці поки що не змогли точно встановити причину смерті журналістки Вікторії Рощиної, яка загинула у російському полоні.
Читайте також
- Фотограф-аматор із Києва вразив світ світлиною Місяця і звернувся до українців
- Якою буде погода в Україні у травні: прогноз синоптиків
- Духовна підтримка чи пропаганда? Українські біженці у Литві стали жертвами Московського патріархату
- У РФ ліквідовано провідного конструктора російських РЕБів Ритікова
- Працівник ТЦК, якого обплював полтавський фітнес-тренер, звільнився з роботи
- Шахраї хочуть заробити грошей на смерті Папи Римського: подробиці схеми