Новий порядок: українцям пояснили, як подавати зарплатну звітність у 2025 році.


Українці повинні подавати щомісячну зарплатну звітність у 2025 році - нові правила
З початку 2025 року в Україні розпочалась нова процедура подання зарплатної звітності. Згідно зі змінами, роботодавці зобов'язані будуть подавати об'єднану зарплатну звітність кожен місяць, дотримуючись термінів місячного податкового періоду. Метою цих змін є забезпечення стабільних надходжень до бюджету під час воєнного стану.
Згідно з новим правилом, починаючи з січня 2025 року, податковий розрахунок необхідно буде подавати щомісяця. Це привело до змін у процесі заповнення та подання податкових розрахунків.
"Але – зникне відмітка про подання розрахунку зі статусом звітний як довідковий. Також не бачимо в додатках номер місяців у кварталі, що цілком логічно. Так і в самому розрахунку в табличній частині будемо вказувати інформацію тільки для одного місяця, а не трьох як це було з квартальною формою. А от номер розрахунку залишився. Тобто, якщо ви будете подавати звітну форму, то номер розрахунку буде 1, при виправленні помилок і поданні, наприклад нової звітної або уточнюючої форми – порядковий номер розрахунку буде збільшуватися", - повідомляє видання.
Також у новому порядку викладено зміни у заповненні додатків розрахунку, але їх кількість залишилась незмінною. Зміни стосуються рядків, які вказують кількість працівників та нових категорій застрахованих осіб.
Зрозуміло, що всі роботодавці та бухгалтери мають ознайомитись з цими змінами для правильного заповнення та подання зарплатної звітності. Також відомо, що треба дотримуватись зміненого періоду та термінів подання розрахунків.
Читайте також
- На якому брухті можна найбільше заробити — два дорогі метали
- Знайшли випадково — де відкрили острів із цінними металами
- Прибуток на папері — скільки можна заробити на макулатурі у 2025
- Заробіток на монетах — які дві копійки принесуть до 10 000 грн
- Вже з 1 серпня — який важливий податок скасують для українців
- Мінімалка в Німеччині — коли та на скільки можуть підвищити