Палаючі склади та зруйновані ангари: ЗСУ провели найсильнішу атаку на авіабази Росії за всю війну.


Українські безпілотники вдарили по російським аеродромам
Українські безпілотні літальні апарати здійснили удари по кількох військових аеродромах Росії, зокрема по аеродрому "Борисоглібськ" у Воронезькій області. За інформацією Радіо Свобода, ці дані були отримані на основі супутникових знімків, зроблених 14 серпня 2024 року.
На аеродромі "Борисоглібськ" пошкоджено кілька ангарів, які розташовані у північно-західній частині летовища. Саме там знаходиться технічно-експлуатаційна частина, яка відповідає за ремонт та обслуговування літаків. На цьому аеродромі базуються такі літаки ВПС РФ, як Су-25, Су-30, Су-34 та Су-35.
Представники СБУ підтвердили, що цей удар став найбільшою атакою на російські військові аеродроми протягом всього часу війни. Крім аеродрому "Борисоглібськ", було нанесено удари по летовищам у Воронежі, Курську та "Саваслейці".
Аеродром "Саваслейка", який знаходиться за 650 км від кордону України, вдалося захистити через наявність спеціального палива для літаків МіГ-31К. За даними супутникового сервісу NASA, поблизу місцевості, де зберігаються ці паливні матеріали, спостерігалася масштабна пожежа.
На "Саваслейці" могли знаходитися запаси палива Т-6, яке використовується для надзвукових польотів на великій висоті тільки для літаків МіГ-31К. Це паливо виготовляється не на всіх нафтопереробних заводах, тому його пошкодження може серйозно вплинути на можливість базування цих літаків. Такий удар ускладнює ситуацію для противника, навіть якщо літаки будуть переміщені на інший аеродром.
Читайте також
- "Ми не можемо бігати за Путіним по всьому світу": Зеленський направив делегацію на переговори в Стамбул
- Втрати ворога станом на 15 травня 2025 – Генштаб ЗСУ
- Сибіга зустрівся з Рубіо та Гремом, склад делегацій від РФ та України: головне за ніч
- У Сумах оголошено день жалоби після російського удару
- У Міноборони пояснили, чи зможуть іноземці або особи без громадянства у ЗСУ отримати статус УБД
- Трамп вимагає 5% ВВП на оборону: як НАТО планує виконати цю безпрецедентну вимогу