Підтримка аграріїв: 223 млн грн повернуть за придбання вітчизняної техніки.


Програма компенсації для агровиробників продовжує діяти
Міністерство економіки України повідомило про другий затверджений розподіл коштів в рамках програми компенсації 25% вартості української сільськогосподарської техніки і обладнання. За даними відомства, у лютому-березні 2025 року компенсацію отримають 1034 агровиробники на суму понад 222,7 млн грн.
Програма компенсації 25% формує додатковий внутрішній попит на продукцію українських виробників сільськогосподарської техніки. Аграрії оновлюють парк техніки на вигідних умовах, а агромашинобудівні підприємства мають більше замовлень.
Уряд планує на 2025 рік виділити 1,5 млрд грн для програми, частину коштів вже спрямували на виплати аграріям. Протягом лютого-березня агровиробники з різних регіонів країни придбали 1445 одиниць української техніки загальною вартістю понад 890 млн грн (без ПДВ).
Найбільш активними учасниками програми стали агровиробники з Миколаївської, Сумської, Київської, Кіровоградської та Черкаської областей. У березні їм було перераховано 126,6 млн грн, як виплату за попередні придбання техніки.
З початком квітня уряд вніс зміни до умов участі в програмі, за якими тепер скористатися нею зможуть лише агровиробники, зареєстровані в Державному аграрному реєстрі (ДАР).
Аналіз
Програма компенсації 25% вартості української сільськогосподарської техніки виявилася ефективним інструментом підтримки аграрного сектору. Її продовження дозволить продовжити позитивний тренд у розвитку української аграрної техніки й підтримати виробників національного рівня. Найбільш важливим є постійне вдосконалення та моніторинг програми для забезпечення її ефективності та спрямованості на підтримку розвитку аграрного сектору країни.
Читайте також
- Світове виробництво рису б'є рекорди: ціни на багаторічному мінімумі
- Сі Цзіньпін відвідує Росію з місією послабити позиції США на світовій арені - ЗМІ
- Дефіцит бюджету Росії зростає через падіння нафтових доходів
- В Україні запроваджують моніторинг змісту оголошень про роботу
- Гібридні загрози: Україна розпочинає стратегічну кіберспівпрацю з країнами Скандинавії
- "Тіньовий флот" Росії: ЄС націлився на дубайський підрозділ Лукойлу