Полонені й зниклі безвісти: оприлюднено статистику та шляхи повернення українців.

Статистика та повернення українців
Статистика та повернення українців

Український уповноважений з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, Артур Добросердов повідомив, що кількість людей, які перебувають у розшуку на території України, становить понад 60 тисяч.

"У розшуку перебувають понад 60 тисяч людей. Щодо близько 10 тисяч маємо підтвердження, що вони у полоні. Йдеться як про офіційні підтвердження — від країни-агресорки через Міжнародний комітет Червоного Хреста (МКЧХ) — так і про неофіційні", - заявив він у інтерв’ю Суспільному.

Добросердов пояснив, що офіційне підтвердження полону отримують лише від каналів МКЧХ.

"У Женеві в цій організації існує центральне агентство розшуку. Через нього ж ми інформуємо російську сторону про полонених росіян — повідомляємо, що такий-то перебуває в нас, і забезпечується його правовий захист, відповідно до Женевської конвенції. Так само ми сподіваємось, що з іншого боку все відбувається аналогічно", - зазначив він.

За його словами, після виявлення загальної кількості зниклих безвісти та кількості офіційно підтверджених полонених за допомогою каналів Червоного Хреста, стало зрозуміло, що значна кількість людей у російському полоні не має офіційного підтвердження.

Добросердов також зазначив, що Секретаріат уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, не проводить експертиз і не розслідує провадження.

"Але ми маємо доступ до всіх баз даних, реєстрів, ми спілкуємось з родинами, з міжнародними партнерами. Наше завдання — виявити проблеми неузгодженості в законодавстві та взаємодії різних органів і ефективно впливати на них", - пояснив він.

Добросердов уточнив, що Координаційний штаб з питань поводження з полоненими складається, зокрема, з представників МВС, Міноборони, Служби зовнішньої розвідки, СБУ, тощо.

"Їхня робота чітко зорієнтована — проведення переговорів з країною-агресором, обмін полоненими, повернення громадян в заручництві. Отже, в цій частині головні актори — саме вони", - зазначив уповноважений.

На території України перебуває понад 60 тисяч людей, які зникли безвісти за особливих обставин. Згідно з даними Міжнародного комітету Червоного Хреста, офіційно підтверджена кількість полонених становить близько 10 тисяч осіб. Однак значна кількість людей у полоні не має офіційного підтвердження. Уповноважений Артур Добросердов заявив, що вони спілкуються з Міжнародним комітетом Червоного Хреста, який допомагає знаходити полонених та забезпечує їхні права відповідно до Женевської конвенції. Координаційний штаб, яким очолює Добросердов, веде переговори з країною-агресором та займається обміном полоненими та поверненням цивільних осіб, що перебувають у заручництві.


Читайте також

Реклама