Росія за три роки війни пошкодила понад 63 тис. об'єктів енергетики України.

Пошкоджені об'єкти енергетики в Україні
Пошкоджені об'єкти енергетики в Україні
За три роки війни було пошкоджено понад 63 тисячі об'єктів енергетичної інфраструктури, а лише у 2024 році масовані удари та щоденні точкові обстріли об'єктів енергетики призвели до втрати близько 10 ГВт генеруючої потужності. Про це повідомляє "Главком" з посиланням на очільника Міненерго Германа Галущенка. За його словами, осінньо-зимовий період 2024/2025 був найскладнішим для енергетичного сектору України з початку вторгнення Росії.

Попри прогнози експертів щодо блекаутів та тривалих відключень електроенергії, Україна пройшла вже третю зиму в умовах війни зі світлом і теплом. Блекаут, тривалі відключення – все, що пророкували експерти, не сталося. Всупереч апокаліптичним прогнозам енергосистема вистояла. Не було масових відключень для побутових споживачів, попри високу інтенсивність масованих і щоденних точкових ударів по енергетиці. Навіть після наймасштабніших ударів енергетики швидко відновлювали енергопостачання – і за декілька днів обмежень не було. А з січня жодних обмежень електропостачання для населення взагалі не застосовувалось. Це – результат колосальної роботи, професіоналізму й неймовірної стійкості.

За словами Галущенка, протягом опалювального сезону відбулося 9 масованих атак на енергосистему України, з 17 листопада 2024 по березень 2025 року. Найпотужніша з них сталася 13 грудня, коли було атаковано понад 300 об'єктів енергетики одночасно. Через два тижні, 25 грудня, відбулася ще одна атака подібного масштабу. Однак електропостачання було відновлено повністю через три дні.

Попри інтенсивність ударів, енергетики змогли відновити близько 60% пошкодженої генерації. Усі дев'ять енергоблоків українських АЕС працювали на повну потужність. З грудня 2024 року максимальну потужність для імпорту електроенергії з Європейського Союзу було збільшено до 2,1 ГВт. Це рішення партнерів стало критичним для стабілізації системи під час пікових навантажень

Очільник Міненерго також зазначив, що продовжується адаптація українського енергетичного законодавства до європейських стандартів і активно ведеться робота над об'єднанням енергетичних ринків України та ЄС. Нагадаємо, останніми днями Україну суворо атакували з боку Росії, нанесячи 55 ударів дронами, більшість з яких були модифіковані "Шахеди". Росія спрямовано атакувала Дніпро і Харків, а також громади Сумської та Донецької областей.

Читайте також

Реклама