Росіян знищує не лише війна, а й "слонячий" наркотик - зовнішня розвідка.
17.04.2025
2939

Журналіст
Шосталь Олександр
17.04.2025
2939

За повідомленням Служби зовнішньої розвідки, кількість випадків вилучення небезпечного синтетичного наркотику карфентанілу зросла в Росії.
Цей наркотик є в п'ять тисяч разів сильнішим за героїн, а його летальна доза для людини становить всього 0,002 мг проти 70 мг у героїні.
"Карфентаніл - синтетичний опіоїд, похідна фентанілу. Був розроблений у 1974 році для використання як ветеринарний седативний засіб для великих тварин. Цей препарат офіційно дозволений у Китаї, звідки його постачають до Росії. Висока концентрація наркотику дозволяє йому надходити до РФ невеликими партіями, що ускладнює його виявлення. Наркотик в основному вилучають у східних регіонах Росії - Сибіру, на Далекому Сході та Уралі. В Росії саме його не виробляють, оскільки синтез потребує спеціальних умов і засобів захисту через його високу токсичність. Реалізація наркотику відбувається через закриті канали в месенджерах", - заявили представники зовнішньої розвідки.
Відзначено, що протягом 2024-2025 років у Росії зафіксували 15 випадків вилучення карфентанілу загальною вагою не менше 1,1 кг. Найбільші партії наркотику були вилучені в Кемерово, Кургані, Новосибірську та Сизрані.
"Зростання кількості вилученого карфентанілу і частота появи нових випадків свідчать про погіршення наркотичної ситуації в Росії. Існування стійких каналів незаконного обігу наркотиків у Росії та поширення цієї речовини серед військовослужбовців ЗС РФ створюють умови для безперешкодного розповсюдження карфентанілу на тимчасово окупованих територіях України", - підкреслили у Службі зовнішньої розвідки.
Читайте також
- Рівень добробуту ЄС — скільки часу піде на відбудову України
- Євро запровадять ще в одній країні — де це станеться з 1 січня
- Ці валюти вже зникли — якими грошима більше не можна платити
- Проблеми неминучі — які купюри євро не треба зберігати українцям
- Неочікувано низька ціна на яйця — в якому супермаркеті шукати
- Зарплати програмістів — хто і чому заробляє більше