Торгова напруга зростає: Китай реагує на плани США щодо суднових зборів.
22.04.2025
3189

Журналіст
Шосталь Олександр
22.04.2025
3189

Асоціація судновласників Китаю повідомила про свої наміри продовжувати "активне спілкування" зі Сполученими Штатами щодо нових зборів, які планує запровадити адміністрація президента Трампа на китайські судна.
Згідно з планом, оприлюдненим Торговим представником США минулого четверга, всі кораблі, збудовані в Китаї або ті, що належать китайським компаніям, при заході в американські порти сплачуватимуть спеціальний збір. Його розмір залежатиме від обсягу перевезених товарів і обчислюватиметься за кожен окремий рейс, пише Bloomberg.
Ініціатива виникла внаслідок багатомісячного розслідування, яке ще за адміністрації Байдена вивчало потенційні загрози національній безпеці США з боку китайського суднобудування. Примітно, що нові обмеження стосуватимуться не лише китайських суден - збори запроваджуються також для будь-яких автоперевізників, які не виготовлені в Америці, але заходять у порти США.
"Дії адміністрації Трампа є значно дискримінаційними", - заявила Асоціація судновласників Китаю в офіційній заяві, опублікованій у WeChat минулої суботи. Організація, яка представляє інтереси всіх китайських судновласників, "рішуче виступає проти звинувачень США, заснованих на хибних фактах і упередженнях".За планом, збір у розмірі 50 доларів за чисту тонну (що відповідає обсягу прибуткового простору судна) набуде чинності через шість місяців і поступово збільшуватиметься протягом наступних трьох років. Ще одна фаза обмежень, яка стосуватиметься іноземних суден для транспортування скрапленого природного газу, має розпочатися через три роки.
Читайте також
- Ці валюти вже зникли — якими грошима більше не можна платити
- Проблеми неминучі — які купюри євро не треба зберігати українцям
- Неочікувано низька ціна на яйця — в якому супермаркеті шукати
- Зарплати програмістів — хто і чому заробляє більше
- Ціни на кабачки — скільки треба віддати за 1 кг овочу в липні
- Туди не дістатись — де заховані 99% запасів золота