У США ухвалили важливе рішення щодо F-16 для України.


Державний департамент США схвалив можливий продаж Україні послуг з навчання та підтримки винищувачів F-16 на суму 310,5 млн доларів.
Згідно з повідомленням Агентства з питань оборонної безпеки та співробітництва (DSCA), пакет підтримки включатиме модифікації та оновлення літаків, навчання персоналу з експлуатації та технічного обслуговування винищувачів, запасні частини та витратні матеріали, ремонтні послуги, наземне обладнання, програмне забезпечення та технічну документацію.
"Запропонований продаж підтримає зовнішньополітичні цілі та цілі національної безпеки Сполучених Штатів, покращуючи безпеку країни-партнера, що є силою політичної стабільності та економічного прогресу в Європі", - зазначається у повідомленні DSCA.
Уряд США також чітко зазначив, що цей продаж покращить спроможність України протистояти поточним та майбутнім загрозам, забезпечуючи ефективне навчання пілотів та підвищуючи взаємодію зі Сполученими Штатами через комплексні тренування з Повітряними силами США.
Основними підрядниками виступатимуть американські компанії, включаючи Valiant Integrated Services, Top Aces Corporation, Lockheed Martin Aeronautics, Pratt and Whitney, Snap-on, Inc., BAE Systems, Inc., AAR Corporation та Comsetra, LLC.
Реалізація продажу не потребуватиме додаткового відрядження представників уряду США чи підрядників до України та не матиме негативного впливу на оборонну готовність Сполучених Штатів, наголошується у документі.
Раніше Зеленський заявив, що Україна прискорить створення власної балістики та посилить авіацію з F-16.
Читайте також
- Земельний бум в Україні: ціни за гектар різко зросли
- В Україні впали ціни на "борщовий набір": що вже стало доступніше
- Зеленський пообіцяв Трампу замінити посла України в США: у FT назвали кандидатів
- Де і як можуть вручити повістку про мобілізацію: роз'яснення від ТЦК
- Зеленський оголосив ППО головним пріоритетом та повідомив про нові домовленості з партнерами
- 5000 гривень на школяра: українцям розповіли правила отримання виплати