Воєнні злочини проти дітей мають розслідувати за спеціальною статтею Кримінального кодексу - Кондратюк.


Законопроєкт пропонує розглядати воєнні злочини проти дітей за окремою статтею Кримінального кодексу, повідомила Олена Кондратюк, заступниця голови Верховної Ради.
"Ми спеціально виділяємо воєнні злочини проти дітей в окрему статтю. Злочини депортації, примусового переміщення і невиправданої затримки репатріації дітей під час війни - це найцинічніші злочини, які мають характер геноциду. І на цьому наголошують багато країн, котрі ввійшли до міжнародної коаліції з повернення дітей", - заявила Кондратюк.
За словами Кондратюк, основний акцент робиться на злочинах Російської Федерації, яка незаконно депортувала або перемістила українських дітей і незаконно затримує їх репатріацію.
Законопроєкт №12170 пропонує виділити ці злочини у окрему - 448-ту - статтю Кримінального Кодексу, яка кваліфікує незаконне переміщення та затримку репатріації українських дітей як воєнні злочини.
Кондратюк нагадала, що згідно з Женевською конвенцією, депортація та примусове переміщення цивільного населення є серйозним порушенням міжнародного гуманітарного права, що сягає порога воєнних злочинів. А невиправдана затримка репатріації є воєнним злочином за Додатковим протоколом до Женевських конвенцій та оцінкою міжнародної комісії ООН.
За даними розслідувань правозахисників, громадяни Росії, які беруть участь в адопції депортованих або викрадених українських дітей, мають на меті знищення національної ідентичності українців. Кондратюк вірить, що кримінальне покарання винних є важливим заходом для запобігання повторенню таких злочинів.
За офіційними даними, під час вторгнення на Україну було депортовано або вивезено незаконно близько 20 тисяч дітей, а повернення їх відбувається дуже повільно.
Кондратюк сподівається, що всі, хто займається розслідуванням злочинів проти дітей, підтримають зміни до Кримінального кодексу, щоб закон швидко було ухвалено у Верховній Раді.
Читайте також
- Паліса повідомив, коли Росія може активізувати наступальні дії
- Трамп підняв мита для Китаю: Білий дім уточнив цифри
- "Є два шляхи": The Economist пояснив, чому Європа має витрачати більше грошей на Україну
- Пекін назвав безвідповідальною заяву Зеленського про китайських солдатів
- "Ще не переконаний": у Трампа вразили заявою про участь Китаю у війні проти України
- Зеленський сказав, хто має контролювати режим припинення вогню